Gala Finałowa
Gala Finałowa Konkursu odbyła się
5 grudnia 2021
w
Ursynowskim Centrum Kultury Alternatywy
w Warszawie
Podczas Koncertu Galowego odbyło się:
- Uroczyste wręczenie nagród Laureatom Konkursu
- Prawykonanie utworów skomponowanych przez Laureatów Konkursu (zdobywców trzech pierwszych miejsc w obu kategoriach konkursowych), a także utworów wyróżnionych
- Gala została połączona z Koncertem Galowym konkursu Warsaw Wind Ensemble Conducting Competition 2021
Kompozycje nagrodzone w kategorii I (międzynarodowej) Konkursu wykonała
Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego
pod batutą Dariusza Kaczmarskiego oraz Laureatów Konkursu Warsaw Wind Ensemble Conducting Competition 2021
Kompozycje nagrodzone w kategorii II (polskiej) Konkursu oraz kompozycję nagrodzoną III miejscem w Kategorii I (międzynarodowej) wykonała
Orkiestra Reprezentacyjna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
pod batutą Chrisa Davida Westovera (USA)
(zwycięzcy Warsaw Wind Ensemble Conducting Competition 2019)
Wydarzenie było otwarte dla publiczności oraz dostępne online dzięki transmisji na stronie Konkursu i w mediach społecznościowych.
Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego
Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego od kilkudziesięciu lat ukazuje bogactwo polskiej kultury narodowej. Upowszechnia ją w środowisku wojskowym i cywilnym – w kraju oraz poza jego granicami.
Orkiestra wchodzi w struktury Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, którego przedmiotem działalności jest opracowywanie programów artystycznych i organizowanie koncertów m.in. estradowych, plenerowych, kameralnych, symfonicznych, solistycznych i chóralnych. Z Zespołem współpracują uznani artyści scen polskich – śpiewacy, piosenkarze, tancerze i aktorzy. Zespół prowadzi działalność promocyjną i wydawniczą oraz upowszechnia twórczość artystyczną kierowaną do wielopokoleniowej widowni.
Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego odwołuje się do wielkiej tradycji narodowo-patriotycznej, która rozwijała się w duchu chrześcijaństwa. Repertuar muzyki sakralnej stanowią utwory o tematyce religijnej, począwszy od Bogurodzicy po msze i pieśni kościelne. Artyści w mundurach występują także biorąc udział w różnotematycznych uroczystościach narodowych. Oprócz dawnych pieśni wojennych i wojskowych w programach znajdują miejsce nowe utwory, także z gatunku muzyki pop.
Strona internetowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego
Orkiestra Reprezentacyjna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Orkiestra Reprezentacyjna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie jest akademicką orkiestrą koncertową. Powstała w 2007 roku z inicjatywy studentów SGGW. Skład Orkiestry liczy około 45 osób. Trzon zespołu to studenci i absolwenci SGGW. Duże jego grono stanowią studenci pozostałych warszawskich uczelni, a także inni sympatyzujący z zespołem muzycy. Bogate brzmienie instrumentów dętych drewnianych i blaszanych jest uzupełniane przez gitarę elektryczną i basową, sekcję perkusyjną i instrument klawiszowy.
Rolą Orkiestry jest uświetnianie uroczystości odbywających się na terenie SGGW, a także reprezentowanie Uczelni na zewnątrz. Orkiestrę można usłyszeć w ramach różnorodnych wydarzeń kulturalnych oraz koncertów estradowych w Warszawie i poza nią. Grała m.in. w Teatrze Roma oraz w Teatrze Polskim podczas gali rozdania nagród muzycznych Fryderyki 2017. Orkiestra bierze udział także w krajowych i zagranicznych festiwalach muzycznych. W 2016 i 2018 roku uczestniczyła w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Młodzieżowych w Sindos w Grecji. W 2013 i 2018 roku zdobyła grand prix na Mazowieckim Festiwalu Orkiestr Dętych odbywającym się na warszawskim Ursusie. Zespół chętnie włącza się w ciekawe projekty muzyczne, tworzy także autorskie programy artystyczne.
Strona internetowa Orkiestry
Strona Orkiestry w serwisie Facebook