Gala Finałowa

Gala Finałowa Konkursu odbędzie się
28 listopada 2020
w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów
w Warszawie

Podczas Koncertu Galowego odbędzie się:

  • Uroczyste wręczenie nagród Laureatom Konkursu
  • Prawykonanie utworów skomponowanych przez Laureatów Konkursu (zdobywców trzech pierwszych miejsc w obu kategoriach konkursowych)

Zwycięskie kompozycje podczas Koncertu wykona
Orkiestra Reprezentacyjna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
pod batutą Chrisa Davida Westovera (USA)
(zwycięzcy Warsaw Wind Ensemble Conducting Competition 2019)

oraz
Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego
pod batutą Marcina Ślązaka

W dniu Koncertu odbędą się także wykłady kompozytorów oraz teoretyków muzyki dotyczące literatury specjalistycznej na orkiestrę dętą.

Wszystkie wydarzenia będą otwarte dla publiczności oraz dostępne online dzięki transmisji na stronie Konkursu i w mediach społecznościowych.

Orkiestra Reprezentacyjna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

wykonawca Koncertu Galowego – utwory z kategorii I

Orkiestra Reprezentacyjna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie jest akademicką orkiestrą koncertową. Powstała w 2007 roku z inicjatywy studentów SGGW. Skład Orkiestry liczy około 45 osób. Trzon zespołu to studenci i absolwenci SGGW. Duże jego grono stanowią studenci pozostałych warszawskich uczelni, a także inni sympatyzujący z zespołem muzycy. Bogate brzmienie instrumentów dętych drewnianych i blaszanych jest uzupełniane przez gitarę elektryczną i basową, sekcję perkusyjną i instrument klawiszowy.

Rolą Orkiestry jest uświetnianie uroczystości odbywających się na terenie SGGW, a także reprezentowanie Uczelni na zewnątrz. Orkiestrę można usłyszeć w ramach różnorodnych wydarzeń kulturalnych oraz koncertów estradowych w Warszawie i poza nią. Grała m.in. w Teatrze Roma oraz w Teatrze Polskim podczas gali rozdania nagród muzycznych Fryderyki 2017. Orkiestra bierze udział także w krajowych i zagranicznych festiwalach muzycznych. W 2016 i 2018 roku uczestniczyła w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Młodzieżowych w Sindos w Grecji. W 2013 i 2018 roku zdobyła grand prix na Mazowieckim Festiwalu Orkiestr Dętych odbywającym się na warszawskim Ursusie. Zespół chętnie włącza się w ciekawe projekty muzyczne, tworzy także autorskie programy artystyczne.

Strona internetowa Orkiestry
Strona Orkiestry w serwisie Facebook

WULS Representative Orchestra

Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

wykonawca Koncertu Galowego – utwory z kategorii II

Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego od kilkudziesięciu lat ukazuje bogactwo polskiej kultury narodowej. Upowszechnia ją w środowisku wojskowym i cywilnym – w kraju oraz poza jego granicami.

Orkiestra wchodzi w struktury Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, którego przedmiotem działalności jest opracowywanie programów artystycznych i organizowanie koncertów m.in. estradowych, plenerowych, kameralnych, symfonicznych, solistycznych i chóralnych. Z Zespołem współpracują uznani artyści scen polskich – śpiewacy, piosenkarze, tancerze i aktorzy. Zespół prowadzi działalność promocyjną i wydawniczą oraz upowszechnia twórczość artystyczną kierowaną do wielopokoleniowej widowni.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego odwołuje się do wielkiej tradycji narodowo-patriotycznej, która rozwijała się w duchu chrześcijaństwa. Repertuar muzyki sakralnej stanowią utwory o tematyce religijnej, począwszy od Bogurodzicy po msze i pieśni kościelne. Artyści w mundurach występują także biorąc udział w różnotematycznych uroczystościach narodowych. Oprócz dawnych pieśni wojennych i wojskowych w programach znajdują miejsce nowe utwory, także z gatunku muzyki pop.

Strona internetowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Nagroda 3 RZAWP