Zamknęliśmy zgłoszenia do Konkursu!

30 września zamknęliśmy zgłoszenia do Konkursu Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020. Zgłoszonych zostało blisko 50 kompozycji z całego świata!

Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020 odbywa się w dwóch kategoriach: międzynarodowej oraz polskiej.

Do kategorii I – międzynarodowej zakwalifikowanych zostało 31 kompozycji:

  • Aftermath (Thylacine)
  • Atrato (Memorias, Suenos y Vientos) (P4LD13S D13V4M)
  • Aurora (LdN6p74)
  • Awake, Arise, Affirm (AAA4030)
  • Big Scottish Heart (G13b9#11)
  • BLINDNESS for Wind Ensemble (PLJ)
  • Cycle of Life (Fede1234)
  • DIGRESSIONI E PENSIERI N. 2 (A 1 7 0 3 1)
  • Double Third Festival (SL2020)
  • Ecce, reges deiectos! (CSM1979)
  • Growing Light (a24cp)
  • IN THE TOWER (Xerxes021)
  • Independent People (For Symphonic Band)
  • Let the Sand Rest Upon Dragonspine (UPb6a34b)
  • Madonna of the Lilies (ALU724)
  • mass surge (18m1923)
  • Miracle of the Vistula (572483)
  • Miracolo della Vistola (100anniversario)
  • Prins Hatt (LOM)
  • puff (Cobalt27)
  • Reflections in Moving Water (TF45615)
  • Rhapsody on Japanese Nursery Rhymes (JN1009)
  • Sea Winds (PACS1314)
  • SHUNANGUI (Mona)
  • Stowarzyszenie Wejście (X63c1906)
  • The Parade Grounds (øü)
  • Thence (10645F)
  • To you Bulgaria (march)
  • UTAKATA NO SORA (Stardust) (hy2020)
  • Vortex – Concertino for Wind Ensemble (Peko44)
  • When The Volcano Blew (VR72X)

Do kategorii IIpolskiej zakwalifikowanych zostało 18 kompozycji:

  • AA20 (SPES)
  • Bagatela (SC245)
  • BATALIA (N35XC68K445)
  • Carpathian voyage (CV139)
  • Four Shadows of the Samurai (QXYZ113)
  • Hachiko (Hachiko2022)
  • JOKE (OPEL 2007)
  • Marsz Medalistów (T-21)
  • Polonez Uroczysty (LUTNIK 4619)
  • Rajtarska fantazja (ADAKS)
  • Sztandar (SCRIPTOR 20)
  • Szumbras (1313)
  • TCHNIENIE WOLNOŚCI (TOJUJEFRY)
  • UNTER DER LINDEN (Aleja pod Lipami) (LINDEN-19)
  • Uwertura Koncertowa „Wojsko Polskie” (exercitus2020)
  • Warsaw Wind (Jesien123)
  • Weselisko (2020ENVY)
  • Zawrat (Civis1)

Utwory w kolejności alfabetycznej. Do czasu ogłoszenia wyników Konkursu kompozycje podpisane są pseudonimami.


Kompozycje oceni i zwycięzców wyłoni międzynarodowe Jury w składzie:

  • prof. dr hab. Alicja Gronau (Polska) – kompozytor i teoretyk muzyki, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, przewodnicząca jury
  • dr Chris David Westover (USA) – dyrygent i kompozytor, Denison University
  • dr Ryan Latimer (Wielka Brytania) – kompozytor, University of Birmingham
  • dr Eunho Chang (Korea Południowa) – kompozytor, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
  • ppłk Adam Czajkowski (Polska) – dyrygent i aranżer, wieloletni szef Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w Warszawie
  • dr Mariusz Dziubek (Polska) – dyrektor Narodowej Orkiestry Dętej w Lubinie
  • dr Daniel Cichy (Polska) – dyrektor – redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego
  • Jakub Nikiel (Polska) – kompozytor, Polskie Wydawnictwo Muzyczne, redaktor serii „Biblioteka Orkiestr Dętych”
  • dr Jarosław Praszczałek (Polska) – Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, sekretarz jury i koordynator konkursu

Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone 10 października.

Gala finałowa Konkursu podczas której nastąpi prawykonanie zwycięskich kompozycji oraz wręczenie nagród laureatom, zaplanowana jest na 28 listopada 2020 r. w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów w Warszawie.